Kliknij i rozlicz PIT za darmo!

program do pit - darmowy

Od dziś będziemy przedstawiać i przybliżać sylwetki naszych przyjaciół także z innej – tej „nie śpiewającej” strony. Myślę , że zaciekawi Was ich zwykła codzienność. Spróbujemy pokazać gdzie szukają motywacji do swoich działań, co ich cieszy, co daje satysfakcję etc.

Na pierwszy rzut

– DARIUSZ PIOTROWSKI – nasz śpiewający i piszący wiersze „Honzik”, który od października spełnia się jako wolontariusz Centrum Zdrowia Dziecka.

W podwarszawskim Centrum Zdrowia Dziecka przebywają na długotrwałej hospitalizacji dzieci z różnymi schorzeniami. W tym niełatwym niejednokrotne pobycie przez cały czas towarzyszą im

rodzice. Są z nimi przez 24 godziny na dobę. Stąd właśnie wziął się pomysł programu „Wyspa spokojnych rodziców” organizowanego przez Fundację „Dajemy Dzieciom Siłę”. Wolontariusze, którzy biorą udział w programie pojawiają się na oddziale, aby przez dwie godzinyprzeprowadzać z dziećmi zajęcia plastyczne lub pograć z nimi w gry planszowe. Jest to dla dzieci możliwość chociażby chwilowego zapomnienia o bólu, troskach życia szpitalnego, zaś dla rodziców okazja do zaczerpnięcia oddechu, odpoczynku i zregenerowania sił.

Jestem bardzo zadowolony z tego, że od początku października biorę udział w tym programie. Wszyscy wolontariusze przychodzą na oddział w specjalnych, ciemnoczerwonych koszulkach – z przodu widnieje logo programu WYSPA , z tyłu zaś, duże białe litery oznajmiają: „Jestem tu, żeby ci pomóc”. Oprócz koszulek, naszego znaku rozpoznawczego, przynosimy dzieciakom dużo uśmiechu oraz pomysły na wspólne spędzenie czasu.

Oprócz wolontariatu, program WYSPA zapewnia także opiekę psychologiczną, a także udziela rodzinom praktycznych informacji na temat szpitala, w którym przebywa dziecko. Program jest realizowany w Centrum Zdrowia Dziecka, na Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej oraz w gdańskiej Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii na tamtejszym Uniwersyteckim Centrum Klinicznym.

www.programwyspa.pl

https://web.facebook.com/wyspa.spokojnych.rodzicow/

Teraz kobieta – ANNA ROSSA – nasza kochana pani psycholog, która pomogła już niejednemu (niejednej). Była bardzo, bardzo chora….

W kwietniu urodzi synka. Oto co napisała:

U mnie w miarę dobrze, chyba że zjem coś, co małemu nie pasuje, to wtedy już nie dobrze.:-)

Miałam się wziąć za sprawy muzyczne, ale przeziębienie było pierwsze:-( Teraz już w miarę wracam do głosu.

Co do przygotowań to mamy już wózek 3w1  i upatrzone łóżeczko turystyczne. Dopiero się zacznie akcja wyprawka…. A może ktoś poleci jakieś przydatne dziecięce akcesoria?

Pozdrawiamy serdecznie

Ania, Łukasz i prawdopodobnie Kamil :-)

program do pit - darmowy
Rozlicz PIT programem on-line

opp1proc

OPPok.indd

Fundacja "Przyjaciele" jest to Otganizacja Pożytku Publicznego i jest uprawniona do otrzymywania 1% podatku.

 1procent

Zapamiętaj nasz KRS: 0000143890

 

Jesteśmy w ngo.pl

logo ngo.pl