Kliknij i rozlicz PIT za darmo!

program do pit - darmowy

 

15 grudnia, przy pełnej widowni Teatru Małego, odbył się świąteczny, charytatywny koncert. Wystąpili: Magdalena Choryło, Izabela Fabisiak, Kinga Gogacz, Karolina Perdek, Eliana Przybylska, Katarzyna Szczepanek, Paulina Zaleś oraz panowie Dariusz Piotrowski, Krzysztof Sałapa, Serge Suszyński Kam i Dariusz Tabiś. Gośćmi specjalnymi wieczoru byli: zaprzyjaźniona z nami od lat, Danuta Błażejczyk i Grzegorz Grudziński (któremu, jako styliście, zawdzięczamy także piękny wygląd pań na scenie, czyli profesjonalny makijaż).
Artystom towarzyszył zespół muzyczny w składzie: Bogdan Hołownia – fortepian, Andrzej Błażejczyk – perkusja, Maciej Latalski – gitara basowa oraz Artur Jerzy Zieliński – fortepian.
Całość prowadził, jak zwykle dowcipnie i z klasą – Maciej Orłoś, a reportaż z tego artystycznego wydarzenia, można było zobaczyć w programie „Przyjaciele”, wyemitowanym przez telewizyjną jedynkę.

Widzowie usłyszeli, dobrze znane, tradycyjne kolędy oraz współczesne pastorałki (m.in. pióra Jacka Kaczmarskiego).
Dwie z nich – „Panna, święta panna” oraz „Kto cię przyniesie, maleństwo” – zostały napisane specjalnie na ten wyjątkowy wieczór przez związanych z Fundacją twórców: Grażynę Orlińską i Artura Jerzego Zielińskiego.

Ciepły odbiór, bisy i znakomita atmosfera Teatru „Małego” (a także niezwykła życzliwość jego pracowników, współorganizatorów koncertu ) sprawiły, że choinkowy, pełen wzruszeń, wieczór był prawdziwie świątecznym.

Jak wiadomo, działalność Fundacji to nie tylko warsztaty i wieńczące je koncerty. I jedne, i drugie mają być pierwszy krokiem naszych podopiecznych. Następnym są profesjonalne nagrania powstającego specjalnie dla nich repertuaru.
Dzień po koncercie, w studiu Zbigniewa Stelmasiaka, swoje pierwsze piosenki nagrały Kinga Gogacz i Izabela Fabisiak.
Kinga jest nie tylko wykonawczynią zarejestrowanej piosenki. „Rajski ptak” (tak brzmi jej tytuł) jest utworem w pełni autorskim. Zarówno tekst, jak i muzyka są dziełem Kingi. Piosenkę zaaranżował (i wzbogacił swoją gitarą) urzeczony nią, Zbigniew Stelmasiak.
Obecny w studiu kompozytor drugiego nagrywanego tego dnia utworu, Janusz Szrom, dograł tzw. chórki. Wyszło pięknie!
Brawo, Kinga!

Izabela Fabisiak nagrała, napisany dla niej utwór z tekstem Grażyny Orlińskiej i muzyką Janusza Szroma – „Tańcz ze mną”.
Kompozytor jest także aranżerem piosenki. Na fortepianie zagrał dla Izy sam Bogdan Hołownia!
Mamy nadzieję, że oba utwory będzie można wkrótce usłyszeć na antenie Polskiego Radia.
Przed nami najtrudniejsze zadanie – promocja!

Z przyjemnością informujemy, że powstały już utwory dla kolejnych dwojga wykonawców. Do sesji nagraniowej przygotowuje się Dariusz Tabiś z piosenką „Rozmodlony”(G. Orlińskiej i G. Marchowskiego), której premiera miała miejsce podczas jesiennego koncertu w konstancińskiej „Kołomyi” oraz Paulina Zaleś, z utworem „Tak się kocha tylko raz” (G.Orlińskiej i M. Nierubca).
Powstaje także repertuar dla Magdaleny Choryło.

O kolejnych warsztatach oraz fundacyjnych wydarzeniach, będziemy informować na bieżąco.

A z Nowym Rokiem.niech się marzenia spełniają!

program do pit - darmowy
Rozlicz PIT programem on-line

opp1proc

OPPok.indd

Fundacja "Przyjaciele" jest to Otganizacja Pożytku Publicznego i jest uprawniona do otrzymywania 1% podatku.

 1procent

Zapamiętaj nasz KRS: 0000143890

 

Jesteśmy w ngo.pl

logo ngo.pl