Kliknij i rozlicz PIT za darmo!

program do pit - darmowy

Od dziś będziemy przedstawiać i przybliżać sylwetki naszych przyjaciół także z innej – tej „nie śpiewającej” strony.

Myślę , że zaciekawi Was ich zwykła codzienność. Spróbujemy pokazać gdzie szukają motywacji do swoich działań, co ich cieszy , co daje satysfakcję, co denerwuje, wkurza i smuci.

EDYTA GOŁĘBCZYK to niezwykle utalentowana, ambitna i pełnej empatii osoba. Z powodów zdrowotnych po raz pierwszy nie uczestniczyła w tegorocznych warsztatach muzycznych organizowanych przez naszą Fundację. Wszystkim bardzo jej brakowało, ale myślę ,że jej było podwójnie przykro…

Z obowiązku, nie tylko dziennikarskiego, muszę napisać, że od lipca czeka na wizytę w szpitalu i nie pomagają monity, telefony, interwencje. Mimo swojej choroby jest traktowana po macoszemu. Dlaczego? Ponoć weszła uchwała, która mówi o priorytetowym traktowaniu osób z dysfunkcjami ?…

EDYTA GOŁĘBCZYK, która nigdy się nie skarży…

 Rok 2018 wkrótce dobiega końca. I dobrze! Pożegnam go bez żalu wierząc, że kolejny będzie dla mnie łaskawszy. Podobno co nas nie zabije to nas wzmocni i póki co tej reguły się trzymam. Podobno trudne doświadczenia są potrzebne po to, by nauczyć się doceniać to co mamy. 

Chcę wierzyć, że mimo wszystko uda mi się uporać z problemami zdrowotnymi i znów zacząć zrealizować inne , ważne dla mnie plany życiowe. Ale żeby nie było zbyt pesymistyczne … 

W tym roku udało mi się namalować kilka obrazów,  które mam nadzieję trafiły do Waszych serc. 

Niezapomnianym przeżyciem był też listopadowy coroczny koncert 

pt. ” Muzyczne Zaduszki”, na którym miałam przyjemność zaprezentować dwa utwory.

Najfajniejszą i zaskakującą przygodą jest dla mnie wciąż współpraca z osobą niezwykle utalentowaną plastycznie , o nieograniczonej wyobraźni i kreatywności Poznałam ją na warsztatach wokalnych organizowanych przez Fundację Przyjaciele. Myślę oczywiście o Justynie Margielewskiej, która tworzy filmy animowane. 

Pierwszym filmem, w którym brałam udział użyczając głosu jednej z postaci – kici Ewce, była animacja pt. „Kocie życzenie” . Obecnie pracujemy nad 12 odcinkowym serialem zatytułowanym ” Całkiem nowa baśń”. Tym razem wcielam się w postać małej zmory Zosi, oraz jej Matki.

Zainteresowanych animacjami odsyłam na stronę autorską Justyny ABC Arte. 

   Dziękuję „Fundacji Przyjaciele”-  wykładowcom,  za wiele cudownych, wspólnie spędzonych chwil, a w szczególności Donacie- za wielkie serce i zaangażowanie! 

program do pit - darmowy
Rozlicz PIT programem on-line

opp1proc

OPPok.indd

Fundacja "Przyjaciele" jest to Otganizacja Pożytku Publicznego i jest uprawniona do otrzymywania 1% podatku.

 1procent

Zapamiętaj nasz KRS: 0000143890

 

Jesteśmy w ngo.pl

logo ngo.pl