Kliknij i rozlicz PIT za darmo!

program do pit - darmowy

Warsztatowe reminiscencje …

Warsztaty wokalne w Czaplinku to kolejna przygoda jaką przeżyłem z Fundacją Przyjaciele. Cieszyłem się na nie, bo to nie tyle spotkanie z osobami, które znam od kilku lat to przede wszystkim kolejne spotkanie z muzyką, którą tak bardzo kocham. A, że muzyka jest kobietą wymagająca trzeba o nią dbać – a jakże. Obecnie co prawda coraz częściej śpiewam Alleluja czy Chwała Panu jako, że należę do diakonii muzycznej przy jednej z parafii w Szczecinku to jednak równie chętnie choć już z nieco innym spojrzeniem i wrażliwością sięgam po stary klasyczny polski repertuar co by dalej kształcić swoje zdolności wokalne czy pracować nad dykcją czy emisją głosu , wszakże pieśni religijne również wymagają odpowiedniego warsztatu.

czaplinek-15

Obsługa Hotelu Elekt, w którym odbywały się nasze warsztaty przywitała nas bardzo serdecznie.
I trzeba przyznać, że przyjazna była nie tylko obsługa, a i dania serwowane przez tutejszą restauracje uśmiechały się do nas zachęcająco. Były one na tyle przyjazne, że udało mi się sporo przybrać na wadze.

Na warsztat muzyczny tym razem dostałem dwa nowe utwory pracując nad właściwą wymową, rozluźnieniem ciała i precyzją dźwięku. To rozluźnienie ciała ma u mnie znamienne znaczenie, ponieważ mam spastykę (przykurcze mięśni), które niestety rzutują na jakość i siłę dźwięku jaki z siebie wydobywam. Nasze instruktorki, którymi tym razem były: Pani Danuta Błażejczyk – wokalistka oraz Pani Jolanta Banak – dyplomowana aktorka – specjalistka od dykcji, powaliły mnie dosłownie na podłogę, dzięki czemu odkryłem, że wydobywanie dźwięku w leżeniu na podłodze wychodzi mi zupełnie naturalnie bez żadnego napięcia także mięśniowego.

Hm, gdyby tak można było zaśpiewać na scenie leżąc – pomyślałem.

Koncert finałowy pt. „Nad niemoc wzleć” był dla nas dużym przeżyciem oraz efektem tego czego nauczyliśmy się na warsztatach. Co prawda duży czaplinecki amfiteatr uspokoił trochę moje emocje, jednak mały stres pozostał. Mimo wszystko trzeba przyznać, że koncert należał do udanych i wszyscy dobrze się bawili (zarówno publiczność jak i wykonawcy). Wymyśliłem co prawda nowe słowo „arufergi” zamiast „alufelgi” ( to chyba wynik stresu), za co przepraszam Panią profesor Jolantę, jednak później szybko się poprawiłem. Ogólnie cały mój występ mogę zaliczyć jako naprawdę dobry.

Na uwagę zasługuje także fakt, że nasza Pani Instruktor Jolanta Banak zadebiutowała tym razem także jako prowadząca koncert finałowy. I trzeba przyznać, że wyszło jej to nad wyraz dobrze. Kto wie może kiedyś poprowadzi go wspólnie z Maciejem Orłosiem, który dotychczas prowadził nasze koncerty. Taki duet to byłby naprawdę niezły duet.

Wielkie podziękowania należą się przede wszystkim naszej Pani Prezes Donacie Baraniewskiej nie tyle za zaproszenie na warsztaty, ile za serce dla nas i zaangażowanie jakie wkłada w zorganizowanie każdego takiego wydarzenia. To naprawdę spory stres i ciężka praca. Dziękujemy.

Ja zaś bogatszy o nową wiedzę, doświadczenia oraz umiejętności wracam do swoich obowiązków czekając na kolejną muzyczną przygodę.

Pozdrawiam serdecznie

Mariusz „Mario” Wentowski

Kochani, dziękuję za przesłanie rejestracji koncertu, dziękuję za reminiscencje Maria z warsztatów w Czaplinku. Tyle od Was biorę podczas spotkań z Wami, prawdy, dobra i piękna, że czuję, spełnia się idea platońska, a od siebie dodam, i mądrości, której  każdy z Was ma całe pokłady. Ja też zawsze czekam na spotkanie z Wami , bo najwięcej sama się uczę, ucząc innych. Od kilku lat się spotykamy i zawsze jest co robić, bo nauki nigdy dosyć, która nas wzbogaca, rozwija i uszlachetnia. Za rok zrobimy więcej ćwiczeń artykulacyjnych i oddechowych, relaksacyjnych i rozluźniających, bo to Wam dodaje odwagi i ułatwia naturalne wydobywanie głosu, jak trafnie opisał to Mario.

Całuję Was najserdeczniej, Edytę, Iwonę, Monikę, Karolinę, Łukasza, Maria, Darka i Mariusza.

Do zobaczenia niebawem, już za rok :)

Jolanta Banak 

 

program do pit - darmowy
Rozlicz PIT programem on-line

opp1proc

OPPok.indd

Fundacja "Przyjaciele" jest to Otganizacja Pożytku Publicznego i jest uprawniona do otrzymywania 1% podatku.

 1procent

Zapamiętaj nasz KRS: 0000143890

 

Jesteśmy w ngo.pl

logo ngo.pl