Kliknij i rozlicz PIT za darmo!

program do pit - darmowy

W dniach 14 – 20.08. 2016r. odbyły się kolejne warsztaty wokalne, dla uzdolnionej młodzieży z dysfunkcjami fizycznymi. Od kilku lat do współpracy przy tym przedsięwzięciu „Przyjaciele” zapraszają dąbrowską Fundację „Wygrajmy Razem”.Tegoroczne, tygodniowe warsztaty Fundacji „Przyjaciele” odbyły się w malowniczym Czaplinku, miejscowości położonej nad jeziorem drawskim. Uczestniczyło w nich ośmioro podopiecznych (dołączyła do nas także mieszkanka Czaplinka), dwie wykładowczynie i dwoje wolontariuszy.

warsztaty-w-czaplinku-plakat

Sierpniowe warsztaty pod hasłem „wyGrajmy Razem z Przyjaciółmi, były jak zwykle świetną okazją do zdobycia nowych umiejętności i nowych doświadczeń.

Zajęcia w zakresie emisji głosu, artykulacji, interpretacji tekstów piosenek, czy doboru odpowiedniego dla siebie repertuaru, prowadziły od lat związane z naszą Fundacją wykładowczynie – Jolanta Banak aktorka, dyplomowana nauczycielka wymowy i artykulacji oraz Danuta Błażejczyk uznana gwiazda polskiej piosenki, odznaczona Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis .Naszym partnerem był Czaplinecki Ośrodek Kultury . Wszystkich uczestników, wykładowców i wolontariuszy gościł Hotel „Elekt, którego pracownicy zadbali również o nasze podniebienia.

czaplinek-8

To niebywałe, że udało się nam współpracować z najżyczliwszymi ludźmi pod czaplineckim niebem i nie tylko Warsztaty zakończył koncert „Nad niemoc wzleć, który odbył się 19 sierpnia o godz. 17-tej w Amfiteatrze w Czaplinku. Przed prawie dwustuosobową widownią wystąpili wszyscy uczestnicy warsztatów . Ośmioro wykonawców (w tym jedna osoba z Czaplinka przygotowywana na wspólnych warsztatach do koncertu), zaprezentowało na scenie swoje możliwości wokalne.

czaplinek-20

Na zakończenie w dwóch utworach wystąpiła znana polska piosenkarka Danuta Błażejczyk.

czaplinek-23

Całość, wg scenariusza Donaty Braniewskiej, poprowadziła aktorka Jolanta Banak.

Profesjonalne nagłośnienie zapewnił nam Stanisław Gruszkowski z Zespołem Grucha-Band.

Koncert trwał 80 minut.

Próbę i koncert rejestrowała telewizja internetowa ze Szczecinka.

Wieńczący warsztaty wokalne koncert Honorowym Patronatem objął Starosta Drawsko Pomorski Pan STANISŁAW KUCZYŃSKI.

program do pit - darmowy
Rozlicz PIT programem on-line

opp1proc

OPPok.indd

Fundacja "Przyjaciele" jest to Otganizacja Pożytku Publicznego i jest uprawniona do otrzymywania 1% podatku.

 1procent

Zapamiętaj nasz KRS: 0000143890

 

Jesteśmy w ngo.pl

logo ngo.pl